راهنمای خرید

کاربرد و انواع پاوربانک ها

کاربرد و انواع پاوربانک ها

این روزها به دلیل این که بیشتر وقت خود را بیرون از منزل یا حتی سفر سپری می‌کنیم. و با مشکل اتمام شارژ باتری دستگاه‌های هوشمند خود در زمان استفاده مواجه هستیم. در حالیکه دسترسی به هیچ منبع برقی نیز برای شارژ مجدد دستگاه‌های خود نداریم.  و در چنین شرایطی یک پاوربانک خوب می‌تواند مشکل ما را حل کند. با ما همراه باشید تا با کاربرد و انواع پاوربانک‌ها آشنا شوید.

کاربرد پاوربانک ها

پاوربانک چیست؟

در حقیقت پاوربانک‌ها را می‌توان نوعی باتری اضافی قابل حمل دانست و در مواقعی که دستگاه‌های هوشمند نیاز به شارژ باتری دارند از آن‌ها می‌توان استفاده کرد. پاوربانک‌ها در بسیاری مواقع اضطراری و اورژانسی به کمک ما می‌آیند. از دلایل محبوبیت پاوربانک‌ها، قابل حمل بودن آن‌ها است. برخلاف این که سازندگان دستگاه‌های هوشمند سعی می‌کنند تا باتری‌هایی با الگوریتم بهینه مصرف انرژی، تکنولوژی شارژ سریع یا مدت زمان شارژدهی تولید کنند اما هنوز هم کاربران با مشکل اتمام شارژ باتری دستگاه‌های خود مواجه هستند و همین موضوع باعث محبوبیت روزافزون پاوربانک‌ها شده است.

کاربرد پاوربانک ها 

اگز شما هم از جمله استفاده کنندگان از دستگاه‌های هوشمندی مثل تبلت، ساعت‌های هوشمند، لپ تاپ، گجت‌های هوشمند، گوشی‌های هوشمند و … هستید. و با مشکل اتمام شارز آن‌ها در طول روز مواجه هستید و برای حل این مشکل قصد خرید پاوربانک را دارید توصیه می‌کنم تا حتما برای حل مشکل خود پاوربانکی با کیفیت تهیه کنید. پاوربانک‌های باکیفیت می‌توانند نیاز شما را به شارژ باتری در مواقعی که دسترسی به منبع برق ندارید به طور کامل برطرف نمایند. معمولا در هنگام خرید پاوربانک‌ها کابل‌هایی با سری‌های مختلف نیز عرضه می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانید از پاوربانک برای شارژ دستگاه‌های مختلف استفاده کنید.

انواع پاوربانک ها

انواع مختلفی از پاوربانک‌ها (از نظر کاربرد و فناوری به‌کار برده شده در تولید) وجود دارند که دارای عملکردهای مشابه هستند و اطلاع از انواع آن‌ها می‌تواند به شما در خرید یک پاوربانک مناسب کمک کند. انواع مختلف پاوربانک عبارتند از:

پاوربانک مخصوص لپ تاپ

خروجی و جریان مناسب ولتاژ این نوع از پاوربانک مناسب با باتری‌های لپ تاپ است. پاوربانک‌های بازار با خروجی معمولا 5 ولت وجود دارند اما برای شارژ باتری حجیم لپ تاپ نیاز به پاوربانکی با ولتاژ 16 تا 20 ولت دارید.

پاوربانک مخصوص گوشی هوشمند و تبلت

طراحی پاوربانک‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به گونه‌ای است که برای دستگاه‌های با ظرفیت باتری مختلف و میزان جریان و ولتاژ متناسب با آن‌ها باشد. اما یک نکته را در مورد آن‌ها همیشه به خاطر داشته باشید که از پاوربانک‌های این دسته برای شارژ لپ تاپ نمی‌توانید استفاده کنید.

پاوربانک های هوشمند

این پاوربانک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که خروجی ولتاژ و جریان پاوربانک متناسب با نیاز باتری دستگاه، قابل تنظیم باشد. این پاوربانک‌ها نسبت به پاوربانک‌های معمولی قیمت بالاتری دارند اما ایمنی بالاتری دارند.

پاوربانک سولار

پاوربانک سولار

این پاوربانک‌ها دوستدار محیط زیست طراحی شد‌ه‌اند.

و از طریق انرژی خورشید می‌توانند تا انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین کنند.

این نوع از پاوربانک‌ها مناسب کسانی است که :

زمان زیادی را دور از شهر سپری می‌کنند و دسترسی به منابع برق ندارند.

برای خرید پاوربانک مناسب می‌توانید به مقاله “پاور بانک چیست و چگونه پاور بانک مناسب انتخاب کنیم؟” که در سایت منتشر شده است مراجعه نمایید. در ضمن می‌توانید جهت خرید شارژر همراه مناسب و با کیفیت نیز از فروشگاه سولاریس اقدام به خرید نمایید. امیدوارم مقاله فوق مورد قبول شما عزیزان قرار گرفته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.