راهنمای خرید, نقد و بررسی

چگونه هدفون ها دنیا را تغییر دادند؟

چگونه هدفون ها دنیا را تغییر دادند؟

در تمام دوران‌ها یکی از انگیزه‌هایی که افراد را وادار به اختراع وسیله‌ای می‌کند همیشه نیاز بشر به آن وسیله است. یکی از سوال‌هایی که در ذهن من بوده و باعث شده تا به تحقیق در رابطه با این موضوع بپردازم و این دانستنی را با شما به اشتراک بگذارم این است که چه انگیزه یا انگیزه‌هایی به دنبال اختراع هدفون بوده است؟

هدفون ها و تاثیر آن ها بر زندگی

اگر در حال خواندن این موضوع هستید باید خیلی خوش شانس باشید که یک جفت هدفون بر گوش‌های خود داشته باشید (هیچ صدایی نمی‌شنوید). طبق نظرسنجی‌های متوالی که انجام شده می‌توانیم با اعتماد بسیار بالایی اعلام کنیم که موسیقی باعث می‌شود تا ما خوشحال‌تر و خوشبخت‌تر بوده و تمرکز بیشتری بر روی کار خود داشته باشیم و در نتیجه کارآیی بالاتری نیز داشته باشیم. نیمی از کارگران جوان در حالی که هدفون بر گوش خود دارند به موسیقی دلخواه خود گوش می‌کنند و همه آن‌ها می‌گویند که گوش دادن به موسیقی باعث می‌شود تا در کار خود بهتر ظاهر شویم. از طرفی، تحقیقاتی که بر دانشجویان کالج انجام گرفته نشان می‌دهد که بهترین عملکرد در سکوت ارائه می‌شود و هنوز هم توصیه می‌شود که افراد در سکوت کار کنند.

سوالی که در این جا مطرح می‌شود این است که: اگر هدفون‌ها برای بهره وری خیلی بد هستند، چرا بسیاری از مردم در محل کار هدفون دارند؟

جوابی که از لحاظ اقتصادی می‌توان به این سوال داد این است که: ایالات متحده از یک اقتصاد تولیدی/کشاورزی به سمت اقتصاد خدماتی حرکت کرده و مشاغل بیشتری خواهان سطوح بالاتر تمرکز، انعکاس و خلاقیت هستند. این موضوع یک پاسخ لجستیک را به دنبال دارد: با 70 درصد از کارکنان اداری در اتاق‌های کابین یا فضاهای کاری باز، مهم است تا یک صدای ابریشمی ایجاد کنیم تا تمرکز کسی را به هم نزده و مانع از خلاقیت افراد نشویم. باز هم این پاسخ ما را به یک پاسخ روان‌شناختی می‌رساند: شواهدی وجود دارد که موسیقی باعث به وجود آمدن حس راحتی در عضلات می‌شود، خلق و خو را بهبود بخشیده و حتی می‌تواند فشار خون، ضربان قلب و اضطراب را نیز کاهش دهد. در نهایت به این پاسخ می‌رسیم که: هدفون‌ها کنترل ما را بر محیط صوتی کامل می‌کنند و به ما اجازه می‌دهند تا فضاهای عمومی خود را به فضای خصوصی تبدیل کنیم. این موضوع، پیشرفت مهمی برای محیط‌های متراکم اداری در یک اقتصاد خدماتی است. اما نشان‌دهنده چیزی جز یک تغییر اساسی در رابطه انسان با موسیقی هم نیست.

داستانی کوتاه از موسیقی خصوصی

در سال 1910، بخش رادیویی نیروی دریایی ایالات متحده، یک نامه جادویی از Salt Lake City با جوهر بنفش در کاغذ آبی و صورتی دریافت کرد. احتمالا کسی که پاکت را باز کرد انتظار دیدن آن را نداشت که اختراع درون آن متاثر از یکی از اکتشافات معروف و ناقص ادیسون باشد: ایجاد صدا از سیگنال‌های الکتریکی. نویسنده جوهر بنفش، متخصص عجیب و غریب Utah به نام ناتانیل بالدوین، ادعای شگفت آوری کرد مبنی بر اینکه در آشپزخانه‌اش نوع جدیدی از هدست را ساخته است که می‌تواند صدا را تقویت کند. ارتش نیز در حالی که افرادش را از محل تست صدا دور کرده بود این هدفون را تست کرد. مأموران رادیویی نیروی دریایی در حال تست هدست راحت و کارآمدی در آستانه جنگ جهانی اول قرار داشتند و بنابراین هدفون متولد شد. هدف هدفون، متمرکز کردن صدای آرام و خصوصی در گوش شنونده است. این یک برداشت افراطی از هدف اجتماعی موسیقی در تاریخ است. والین و بئورن مروکر در “ریشه‌های موسیقی” نوشتند: موسیقی با کمک رقص به صورت زیست شناختی و فرهنگی عملکردی از تکنولوژی پیوند اجتماعی تکامل یافته است.

شواهدی در دست داریم مبنی بر این که قدمت موسیقی و آهنگ دست کم به سومری‌ها می‌رسد. در سال 1995، باستان شناسان فلوت استخوان را در جنوب اروپا کشف کردند که 44000 سال قدمت دارد. رادیو، موسیقی را قابل انتقال ساخت. اتومبیل‌ها، موسیقی را متحرک ساختند. اسپیکرها موسیقی را بزرگ کردند و تراشه‌های سیلیکونی موسیقی را کوچک ساختند. اما هدفون می‌تواند مهم‌ترین نقطه انفصال در تاریخ موسیقی باشد.

اگر موسیقی را به عنوان یک چسب اجتماعی در نظر بگیریم که انسان‌ها را به هم پیوند می‌دهد (به عنوان راهی برای ایجاد گروه‌ها و نگه داشتن آن‌ها با هم) هدفون‌ها اجازه لذت بردن از موسیقی را (به عنوان راهی برای حفظ حریم خصوصی خود) در تنهایی شدید به شما خواهند داد. Virginia Heffernan در سال‌های 1950، در نیویورک تایمز گزارش داد که John C. Koss مجموعه‌ای از هدفون‌های استریو که صریحا برای استفاده در موسیقی شخصی طراحی شده است را اختراع کرده است. در همان دهه، بر مبنای Keir Keathley، استاد مطالعات رسانه‌ای در دانشگاه وسترن انتاریو، مردم طبقه متوسط با هدفون‌های غول پیکر و تجهیزات Hi-Fi، درحال خاموش کردن خانواده‌های خود بودند. در حقیقت هدفون برای موسیقی، همان کاری را انجام داد که ادبیات و نوشته‌ها برای زبان انجام دادند. هدفون‌ها موسیقی را خصوصی کردند.

داستانی کوتاه از موسیقی خصوصی

تنها، با هم

تنهایی یکی از اولین چیزهایی است که مردم عادی آمریکا برای آن پول صرف می‌کنند. بر این اساس Stephen Marche در داستان پوشش ماه آخر آتلانتیک نوشت: تنهایی در مرکز آمریکا، محصولی از اشتیاق ماندگار ملی برای استقلال است. او همچنین گفت: قیمت خودمختاری و اعتماد به نفس، اغلب تنهایی است. آمریکایی‌ها همیشه مایل به پرداخت این قیمت هستند. این مطلب مشهوری است که گفتن آن نیز آسان است. هدفون‌ها ما را ضد اجتماع کرده‌اند. ثروت می‌تواند استقلالی را که مردم همیشه به دنبال آن هستند را بخرد و تکنولوژی مدرن می‌تواند این استقلال را محقق کند. مردم همیشه افکار خصوصی دارند. هدفون‌ها توانایی خصوصی ساختن موسیقی را مانند افکار ما دارند. چیزی که هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند آن را بشنود. مردم می‌خواهند محیط زیست خود را کنترل کنند. بر طبق اظهار نظر دکتر مایکل بول در مجله Wired: موسیقی، قدرتمندترین ابزار برای تفکر، حالت و کنترل حرکت است. بر طبق نظر بول فضای شهری هرچه بیشتر مسکونی شود امینت بیشتری احساس خواهید کرد این در صورتی است که نمی‌خواهید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. موسیقی خصوصی باعث ایجاد سپری بین ما و کسانی که در اطراف ما راه می‌روند ایجاد می‌کند. هدفون‌ها قوانین خود را در آداب معاشرت دارند. اختراع بالدوین برای نیروی دریایی به یک اکسسوری اجتماعی با یک پیام صریح تبدیل شده است: من اینجا هستم و با شما اما از شما جدا هستم.

صدا و کار

صدا و کار

هنوز به این سوال که اگر هدفون‌ها برای بهره‌وری خیلی بد هستند، چرا بسیاری از مردم با هدفون کار می‌کنند؟ پاسخ نداده‌ایم. این فقط هدفون نیست که فضای خصوصی را از فضاهای عمومی محافظت کند. همچنین موسیقی نیز باعث آرامش ما شده و موجب می‌شود تا از نظر عملکردی منعکس و یا متوقف شویم. در لحظات تمرکز شدید، توجه ما بیشتر به سمت بیرون جلب می‌شود تا نسبت به موضوعی که تمرکز ما را می‌طلبد. زمانی که از لحاظ مغزی در حالت راحت و ریلکسی قرار داشته باشیم بیشتر احتمال دارد توجه ما به درون و خود موضوع جلب شود. هدفون یک حصار کوچک نامرئی در اطراف ذهن ما ایجاد می‌کند تا فضایی جدا برای ما بسازد که بتوانیم به خودمان گوش دهیم.

انقلاب در هدفون ها

یکی از تکنولوژی‌هایی که امروزه اسم آن بسیار به گوش ما می‌رسد تکنولوژی بلوتوث است. تکنولوژی که از آن برای اتصال بی‌سیم دستگاه‌ها به یکدیگر استفاده می‌شود. در صنعت نیز از تکنولوژی بلوتوث برای اتصال گوشی‌ها و هدفون‌ها بسیار استفاده می‌کنیم تا بتوانیم صدا و یا موسیقی را در هدفون گوش دهیم. تکنولوژی بلوتوث، انقلابی بزرگی را برای هدفون‌ها ایجاد کرد.

هدفون های برتر سال 2018

اگر به هر دلیلی نمی‌دانید چه هدفونی برای شما مناسب است؟! توصیه می‌کنیم تا حتما به این قسمت از مطلب که به معرفی هدفون‌های برتر سال 2018 می‌پردازد توجه کنید. برای خرید هدفون لازم است تا به چند نکته توجه کنید:

 • میزان ساعت‌هایی که به موسیقی گوش می‌دهید.
 • توجه به این که گوشی شما از رابط جک 3.5 میلی متری پشتیبانی می‌کند یا خیر؟
 • در هنگام چه نوع فعالیت‌هایی، می‌خواهید از هدفون استفاده کنید؟

اگر از افرادی هستید که دائما در حال سفر هستند و یا برای فرار از صداهای اطراف، هدفون‌ها را تقریبا در تمام طول روز بر گوش‌های خود دارید بهتر است تا هدفونی تهیه کنید که ظرفیت باطری بالایی داشته باشد. اگر گوشی شما از رابط جک 3.5 میلی متری پشتیبانی نمی‌کند نیز باید در دسته هدفون‌های بی‌سیم به دنبال هدفون دلخواه خود باشید. اگر ورزشکار هستید یا در هنگامی که هدفون بر گوش دارید فعالیت‌های بدنی شدید دارید نیز باید به دنبال هدفون‌هایی باشید که ضد تعریق باشند.

در این بخش هدفون‌های برتر سال 2018 به همراه تعدادی از ویژگی‌های آن‌ها آماده کرده‌ایم تا با تعدادی از برترین هدفون‌ها در سال 2018 آشنا شوید.

 • هدفون AKG Y50 هدفون روگوشی

هدفون AKG-Y50

این هدفون روگوشی، بسیار سبک است، تکنولوژی ساخت آن بسیار خوب و صدای خوبی را نیز به شما هدیه می‌دهد. این محصول دارای رنگبندی است که آن را متناسب با هر سلیقه ای می‌کند. با این هدفون می‌توانید صدا را به صورت دقیق و قدرتمند دریافت کنید.

 • هدفون Sennheiser HD 201

هدفون Sennheiser HD 201

ارزان ترین هدفون در این لیست، هدفون Sennheiser HD 201 است. این هدفون صدای کامل و متعادلی را به شما ارائه می‌کند و از این لحاظ با انواع گران قیمت‌تر آن قابل مقایسه است. هدفونی سبک و زیبا که برای استفاده طولانی مدت مناسب است. پوشیده شدن کاپ‌های گوشی با چرم زیبایی به زیبایی‌های این هدفون افزوده است.

 • ایرفون SoundMagic E50

ایرفون SoundMagic E50

شرکت SoundMagic در کیفیت محصولات خود مشهور است. این محصول، کیفیت صدای خوبی را به شنوندگان ارائه می کند. در ادامه راه ایرفون SoundMagic E10 و به روز کردن آن ایرفون SoundMagic E50 به بازار عرضه شد که یکی از پرفروش ترین‌های بازار در 5 سال اخیر بوده است.

 • هدفون Audio-Technica ATH-M50x

Audio-Technica ATH-M50x

این هدفون با باس اضافی که دارد توانسته رضایت کاربران را به خود جلب کرده و یکی از باکیفیت‌ترین صداها را در میان هدفون‌های دیگر لیست دارد. ارائه صدایی پر انرژی و بدون نویز از دیگر ویژگی‌های این هدفون به شمار می‌آید. اندازه کوچک و انعطاف‌پذیر، این هدفون را متناسب استفاده در هر سن و سلیقه ای کرده است.

 • هدفون Sennheiser CX 5.00

Sennheiser CX 5.00

این هدفون از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است و کیفیت صدای خوبی نیز دارد. در مقایسه با Sennheiser Momentum In-ear صدای آن از باس کمتری برخوردار است.

 • هدفون Grado SR80e

Grado SR80e

در حالی‌که بسیار سبک و کم وزن است، از کیفیت و قدرت صدای بالایی نیز برخوردار است. با کیفیت و قدرتی که دارد نویز محیط را به حداقل می‌رساند. تجربه‌ای جذاب از موسیقی را با صدای داینامیک، پرقدرت و پر انرژی هدفون Grado SR80e خواهید داشت.

 • هدفون Shure SE425

Shure SE425

با درایورهای جداگانه‌ای که این هدفون دارد جزئیات متوسطی از صدا را هم به شما ارائه خواهد کرد. کابل هدفون Shure SE425 قابل جابه‌جا شدن است و در برابر کشش و پیچش مقاوم است که در نسخه‌های جدید آن تغییر کرده است. با طراحی که این ایرفون دارد باعث می شود تا به راحتی در انتهای گوش قرار گیرد و در جای خود ثابت بماند.

 • هدفون Sennheiser Momentum 2.0

Sennheiser Momentum 2.0

از محبوب‌ترین هدفون‌های موجود در این لیست، هدفون Sennheiser Momentum 2.0 است. این هدفون سبک وزن و قابل حمل است. کیفیت صدای بی‌نظیری دارد که تجربه لذت بخشی را برای شما خواهد داشت. از ویژگی‌های این هدفون می‌توان به باس قوی، جزئیات فوق‌العاده و صدای پرقدرت در این هدفون اشاره کرد.

 • هدفون AKG Q701

هدفون AKG Q701

اغلب هدفون‌هایی که تا به الان معرفی کردیم مناسب بیرون از منزل بودند ولی این هدفون از گزینه‌های مناسب شما در داخل منزل و متناسب با سیستم صوتی شما است. AKG Q701 صدای قدرتمندی را نیز به شما ارئه می کند. وجود هوا در دنیای بیرون و بین درایورها باعث کاهش سر و صدای محیط می‌شود. این هدفون برای بیرون گزینه مناسبی محسوب نمی شود و برعکس این مطلب در فضای داخلی و در میان اسپیکرهای شما گزینه مناسبی به شمار می‌آید.

 • هدفون Sony MDR-HW700

هدفون Sony MDR-HW700

این هدفون صدایی فراگیر برای دوستداران فیلم ارائه می‌کند. هدست بی‌سیم Sony MDR-HW700 قابلیت تولید صدای 9.1 دارد. جعبه برش اختصاصی موجود در این هدفون با قابلیت وصل شدن به کنسول، گیرنده AV و تلویزیون، صدای فوق العاده‌ای را نیز به وجود می‌آورد. با تفکیک شدن عناصر صدا در این هدفون، جزئیات دقیقی از فیلم و موسیقی را می‌توانید بشنوید. این هدفون قابل حمل نیست و کاربری آن مناسب خانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *